Na Kolną…

Na popołudnie zapowiedzieli deszcz. Trzeba więc wykorzystać tych kilka pozostałych godzin i przy nieco pochmurnej aurze wybrać się na wycieczkę. Tym razem wzdłuż Wisły na Kolną.
Dzięki niesprzyjającym prognozom pogody na bulwarach nie ma dzikich tłumów. Barki puste, czekają na klientów.
Po drugiej stronie Wisły trwa budowa Muzeum Tadeusza Kantora. Jak na razie wygląda przygnębiająco… Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Obawiam się, że budynek będzie kolejnym koszmarkiem na architektonicznej mapie Krakowa. Aż prosi się nieco podrasować zdjęcie, przerabiając Cricotekę na scenografię jak z horroru.
Nieco dalej nadwiślańska sztuczna plaża z basenem pływającym w rzece przygotowuje się na letnie oblężenie. Centrum kongresowe z tej strony jeszcze bez wykończenia fasady. Balon, z którego można obejrzeć calutki Kraków i jeszcze nieco więcej. Szczególnie polecam o zachodzie słońca – widoki wspaniałe!
Na Monte Cassino nowa stacja Krakowskich Rowerów Miejskich. Rowery miały się pojawić pod koniec marca, ale termin przesunięto, ze względu na przeciągający się przetarg na obsługę stacji. Podobno mają ruszać na dniach (może właśnie teraz, kiedy to piszę). Pożyjemy, zobaczymy.
Podążamy dalej ścieżką rowerową w stronę Tyńca, siłując się z wiatrem, który z bezwzględnym uporem wieje prosto w oczy. Na dodatek razem z wiatrem uderzają w nas… pszczoły! Tuż obok wałów wiślanych stoi cała pasieka. Co jakiś czas jesteśmy wyprzedzani przez zapaleńców, którym bardzo się spieszy. I dobrze, niech jadą, nie lubię czuć oddechu sportowców na plecach. A może gonią ich pszczoły? My mimo uciążliwej obecności insektów suniemy po pustawej ścieżce dostojnie, jak na niedzielę przystało.
Po drodze kilka krótkich przystanków na podziwianie okolicy. Piękne widoki na Willę Szyszko-Bohusza i Klasztor Kamedułów na Bielanach.

Na Kolnej wartki nurt, zawodników jednak nie widać. Leniwa niedziela udzieliła się również im. Żadnych zawodów, żadnych treningów. Może woda za zimna?

C.D.N….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *