Z cyklu: Tymczasem na Rynku…

Kiermasz Wielkanocny trwa w najlepsze! Mamy w tym roku dwa kiermasze – na Małym Rynku i na Rynku Głównym. Obydwa zakwitły soczystymi kolorami niezliczonych palm wielkanocnych! Przy stoiskach kłębią się tłumy! Trudno przejść z rowerem, jeszcze trudniej zrobić zdjęcie bez czyjejś ręki lub nogi. Trening cierpliwości zaliczony.
Na Małym Rynku stanęła prawdziwa karuzela,  jak za  bardzo dawnych czasów. Wygląda jak wycięta ze starego filmu o wędrownym wesołym miasteczku. Towarzyszy jej muzyczka, zabawnie zmieniająca tempo, od całkiem wolnego po szaleńczo przyspieszone. Dzieciaków na razie brak. Pewnie pojawią się podczas sobotnio-niedzielnych spacerów z rodzicami.
Na widok smakowicie wypieczonych olbrzymich bochenków, lekko burczy w brzuchu. Tylko troszkę soli, masełka i cholesterolu, rośnij!
O! To te drewniane badziewia krzyczą “kup mnie!”. Dziś powiedziałabym wręcz, że darły się wniebogłosy! Na dowód tego, jak bardzo nachalnie się narzucają poniżej uchwycony moment, gdy łyżki ewidentnie do mnie mrugają! Tym razem byłam jednak twarda, zobaczymy jak długo.
Pod Ratuszem stanął uliczny wodopój. W imię zasady równego dostępu do dóbr publicznych, przystosowany do potrzeb i tych małych, i tych troszkę większych. Choć doceniam pomysł, nie odważyłam się jednak spróbować.
Miasto powoli wypełnia się turystami. Dorożki krążą wokół Rynku, obwożąc tych, którym się nie chce i tych, którym może nawet by się chciało, ale na facebooku lepiej wygląda zdjęcie w dorożce, niż z dorożką.
Jak Polska długa i szeroka wiadomo, że od paru lat Kraków wieczorami kawalerskimi stoi. Jak widać nic się w tej kwestii nie zmieniło, może za wyjątkiem trendów w modzie kawalerskiej. Panowie zaczęli imprezę koło południa, więc jest szansa, że do wieczora nie dotrwają i nie zdemolują żadnego klubu.
Mimo radosnego świateczno-wiosennego nastroju nawet na Rynku nie należy zapominać, że, jak mawia mój szanowny młodociany szwagier: “i tak wszyscy zginiemy…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *